رمز ارز چیا – چالشی در فضای ذخیره سازی

رمز ارز چیا بر خلاف بیت کوین که بر قدرت پردازشی تاکید دارد، بر فضای ذخیره سازی تکیه میکند.

0
216
رمز ارز چیا
رمز ارز چیا

Chia فضای ذخیره سازی را به قدرت پردازشی ترجیح میدهد :

محبوبیت رمز ارز ها در چند سال اخیر باعت به وجود آمدن ماینر های مختلف برای استخراج این رمز ارز ها شده است. ماینر ها دستگاه هایی هستند که تمام قدرت خود را مدیون پردازشگرهای گرافیکی هستند.

خبر جالب این که : به تازگی رمز ارز جدیدی پا به عرصه گذاشته که برای استخراج آن نیازی به قدرت پردازشی بالایی ندارید، ولی در عوض به فضای ذخیره سازی بسیار زیادی نیاز دارید!

رمز ارز چیا یک رمز ارز بیت تورنتی :

رمز ارز چیا
رمز ارز چیا

رمز ارز چیا توسط “برام کوهن ” و با هدف توسعه پروتکل نظیر به نظیر بیت تورنت طراحی شده است. چیا به جای استفاده از مدل اثبات کار بیت کوین از مدل اثبات زمان-مکانی استفاده میکند. این به این معنی است که چیا به جای قدرت پردازشی بر فضای ذخیره سازی تکیه دارد در نتیجه برق کمتری برای پردازش هدر میرود ولی در عوض در آینده ای نزدیک شاهد افزایش شدید قیمت هارد های hdd , ssd , Nvme M2 خواهیم بود که اتفاق بسیار تاثیر گذاری در صنعت ساخت فضای ذخیره سازی خواهد بود.

رمز ارز چیا

امکان معامله در رمز ارز چیا:

چیا هنوز برای معامله آماده نشده است وماینر های احتمالی در چین با تعدا زیادی هارد و اس اس دی از 4 تا 18 ترابایت بر اساس تقاضای کاربر در حال آمده سازی هستند که طبیعتا جدای از قیمت بالای دستگاه ها ما شاهد کمبود عظیمی از قطعات خواهیم بود بطوری که هم اکنون کارخانه های تولید SSD های پربازده را با چالش بزرگی برای تعین حد افزایش تولید و توزیع بین مشتریان مختلف روبرو کرده است.

رمز ارز چیا در سال 2018 به رقم 3.39 میلیون دلار در سرمایه گذاری seed دست پیدا کرد که بیانگر محبوبیت این رمز ارز جدید است. بیشتر علاقه مندان مایل هستند تا از اولین سرمایه گذاران در این رمز ارز باشند تا در اینده حسرت مشابه در سرمایه گذی نکردن در بیت کوین را نداشته باشند.

در پایان بد نیست به وبسایت این رمز ارز تازه معرفی شده سری بزنید : رمز ارز چیا

مقاله بعدیایلان ماسک برای افزایش قیمت تسلا توضیح می دهد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید